KVH hranoly

masivní konstrukční dřevo. KVH je stavební řezané dřevo z jehličnanů.KVH jsou používány pro konstrukce, jejichž příčný řez je měřen podle nosnosti. Proto se třídí podle normy DIN 4074-1 - třídění jehličnanů podle nosnosti. Vlhkost dřeva KVH je 15%(+ - 2%). KVH je vyráběno metodou nekonečného vlysu. Klínový spoj u KVH neoslabuje příčný řez a nemusí být proto zohledňován při pnutí.

Použití:    
stavební dřevo, rámové a střešní konstrukce
Složení:      
smrk cinkovaný, není vrstveně lepený, vysušený, hoblovaný
Kvalita:     
nepohledová a pohledová
Povrch:        
čtyřstranně čistě hoblovaný, sražené hrany, přípustné barevné odchylky
Lepení:       melaminové lepidlo odolné proti povětrnostním vlivům
BSH hranoly

Lepené vrstvené hranoly. Jednotlivé lamely jsou k sobě na plocho lepené do jednotlivých trámů. Dřevo na BSH je technicky sušené (15% +/- 3%), pravoúhle hoblované rozměrově i tvarově velmi vysoce stabilní. BSH se vyrábí v pohledové kvalitě. Výška BSH hranolu je většinou násobkem tloušťky lamely. Tyto technologické systémy se používají i na výrobu BSH obloukových hranolů, pevnost a tvarová stálost takovýchto hranolů je obloukem ještě znásobena, nehledě na jeho estetické přednosti.

Použití:    
střešní konstrukce, nosníky, pohledové střešní hranoly, konstrukce stěn,
stavby mostů, zimní zahrady
Složení:      
smrk nebo modřín, vrstveně lepený, hoblovaný,
se sraženými hranami nebo ostrohranný
Kvalita:     
podle třídění S100, zabarvení modrými nebo červenými pruhy a suché trhliny jsou dovoleny. Rozlišuje se průmyslová a pohledová kvalita.
Povrch:        
hrany hoblované ze všech stran
Lepení:       melamino-močovinová pryskyřice odolná proti povětrnostním
vlivům podle normy DIN 681 41, EN 301
PERGOLY A LEPENÉ HRANOLY KVH / BSH

Pergoly patří k místům na zahradě, která lákají k odpočinku a posezení s rodinou či přáteli. Stavebnicový systém pergoly nabízí nekonečné varianty sestav podle přání a potřeb uživatelů.

Konstrukce pergol mohou sloužit jako optický předěl zahrady od domu nebo hospodářského kouta. Společně s mřížemi do pergoly nebo dělícími stěnami, může sestava vytvořit plot k sousedům. Námi vyráběné pergolové polotovary mohou být buď ze syrového hranolu čerstvě řezaného, nebo z hranolů vysušených a hoblovaných KVH či BSH
Krátký dotaz info@drevo-centrum.cz